Ürünlerimiz

Bilimsel Teknik aşağıdaki ürünlerin hem beyaz metal kaplanması hem de komple üretimi konusunda hizmet vermektedir.

Çimento Değirmeni Boyun Yatakları
Çimento Değirmeni Boyun Yatakları

Çimento değirmenlerinde kullanılan boyun yataklarında yüksek kalite, üretimin kesintisizliği için olmazsa olmazdır. Bilimsel Teknik’in ürettiği ve beyaz metal kaplamasını yaptığı boyun yatakları yıllar boyu sorunsuz bir biçimde çalışır.

HES ve Termik Santral Türbin ve Generatör Yatakları
HES ve Termik Santral Türbin ve Generatör Yatakları

Hidroelektrik ve termik santrallerde bulunan türbin ve generatörlerin alın ve kılavuz yataklarının beyaz metal kaplamalarının yenilenmesi ve dış gövdesi ile beraber komple yedek kaymalı yatak üretimi başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Küresel Yataklar
Küresel Yataklar

Konkasörlerde ve dişli sistemlerinde sıkça kullanılan küresel yataklar, dar tolerans aralıkları ve doğru metal alaşımı ihtiyacı nedeniyle üretimi son derece dikkat gerektiren yataklardır. Bilimsel Teknik küresel yatakların üretimi konusunda da diğer yataklarda olduğu gibi yüksek kaliteyi ön planda tutar.

Kırıcı Yatakları
Kırıcı Yatakları

Maden işletmeleri ve öğütme tesislerinin kaymalı yatak ihtiyaçları için Bilimsel Teknik yüksek kalite anlayışıyla hizmet vermektedir.

Elektrik Motor Yatakları ve Redüktör Yatakları
Elektrik Motor Yatakları ve Redüktör Yatakları

Her türlü elektrik motor ve redüktör kaymalı yataklarının yüksek kaliteli üretimi ve beyaz metal kaplaması Bilimsel Teknik tarafından gerçekleştirilmektedir.

Alüminyum ve Bronz Gale Yatakları
Alüminyum ve Bronz Gale Yatakları

Çimento fabrikalarının önemli kısımlarından biri olan döner fırınlarda yıllardır başarıyla kullanılan alüminyum veya bronz alaşımlı döner fırın gale yatakları, Bilimsel Teknik kalitesiyle sizlere sunulur.

Michell Yatakları
Dik Değirmen ve Kompresör Alın Yatakları

Kompresörler, dik değirmenler, dik redüktörler ve enerji santrallerinde yoğun olarak kullanılan Michell yataklarının üretimi ve beyaz metal kaplaması üstün kalite anlayışıyla gerçekleştirilir.

Dik Torna İşleme

Dik Torna İşleme

4000mm. çap ve 1600mm. yükseklik ölçülerine kadar dik torna işlemleri gerçekleştirilir.

Top