Hakkımızda

Bilimsel Teknik Metal Yatak ve Makina İmalat Sanayi Tic.Lt.Şti. 35 yıllık  tecrübesi ile kaymalı yatak konusunda Türkiye’nin lider kuruluşudur. 1980 yılında Ankara‘da kurulan ve 1985 yılından bu yana Ostim’de faaliyet gösteren firmamız, beyaz metal kaplama ve kaymalı yatak üretimi konusunda Türkiye’de bulunan çimento fabrikalarının tamamına yakınına hizmet vermesinin yanında çevre ülkelerdeki fabrikalar ile de çalışmakta, bunların yanısıra farklı büyüklüklerde birçok öğütme tesisi, hidroelektrik, termik ve jeotermal enerji santralleri ile birçok sanayi kolundan firmaların da kaymalı yatak ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Buna ek olarak konusunda mühendislik ve danışmanlık hizmetleri de verilmektedir.

Ülkemizde sanayinin gelişmesi ile birlikte yıllar içinde kaymalı yatakların kullanımı birçok sektörde hızla artmıştır. Bu artış, kaymalı yatakların üretimini ve beyaz metal kaplamasını yapan kuruluşlara ihtiyaç duyulmasına sebep olmuştur. Ne var ki üretimi yüksek teknoloji gerektiren bu parçalar, bir süre yeterli bilgiye sahip olmayan eller tarafından gerekli kaliteden yoksun olarak üretilmiş dolayısıyla hem ilgili sektörlerde üretim maliyetleri artıp verim azalmış hem de sektördeki firmalar yüksek maliyetle ithalata mecbur kalmıştır. Düşük kaliteli üretimler ve ithalat temin sürelerinin uzunluğu nedeniyle ciddi üretim kayıpları yaşanmıştır.

Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla hizmet veren şirketimiz, 35 yıllık tecrübesinin ışığıyla sektördeki birçok firmaya en kısa zamanda en yüksek kalitede komple kaymalı yatak üretimi ve beyaz metal kaplaması (yenilemesi) yapmaktadır.

 

Top